Drodzy Odbiorcy, to już najwyższy czas!
Na zewnątrz robi się coraz chłodniej, a więc zima tuż za pasem. Co to oznacza dla naszych instalacji? To oznacza, że już pora, aby przygotować i odpowiednio zabezpieczyć wodomierze i instalacje wodociągowe przed działaniem niskich temperatur. Wodomierze to urządzenia bardzo wrażliwe, dlatego prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prawidłowe ich zabezpieczenie przed oddziaływaniem ujemnych temperatur oraz kontrolowanie ich stanu, ponieważ zamarzająca woda może trwale uszkodzić wodomierz, jak i całą instalację wodociągową.

Przygotowaliśmy dla Was checklistę, jak przygotować swoją instalację przed sezonem zimowym by w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek:

  • zabezpiecz pomieszczenie, w którym znajduje się wodomierz i instalacja wodociągowa, tj. uszczelnij okna i drzwi w słabo ogrzewanych pomieszczeniach,
  • owiń wodomierz izolacją cieplną, np.: styropianem, wełną mineralną, otuliną lub innym materiałem, gdy narażony jest na bezpośrednie działanie niskich temperatur ,
  • w przypadku, gdy wodomierz umieszczony jest w studni upewnij się, że pokrywa jest prawidłowo zamknięta i nieuszkodzona,
  •  jeśli posiadasz instalację do podlewania ogrodu, punkty czerpalne zlokalizowane na zewnątrz posesji, zawory, czy inne elementy instalacji wodociągowej, które nie będą używane w okresie zimowym, zamknij je i dokładnie odwodnij, by uniknąć ewentualnych problemów.
Przypominamy, że odpowiednie zabezpieczenie i utrzymanie w należytym stanie instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych należy do obowiązków właścicieli i zarządców nieruchomości.
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 68 355 -22-08 wew.27
Jednocześnie przypominamy, że codziennie przez całą dobę czynne jest nasze pogotowie wod.-kan. Pod numerem telefonu 797-325-500 można dokonywać zgłoszeń awarii wodociągowych i kanalizacyjnych.