Dzieciaki skontrolowały jakość pracy USKOM-u
W dniu wczorajszym mieliśmy okazję gościć u siebie grupę uczestników zajęć sportowo – rekreacyjnych w ramach akcji ,,LATO Z MOSiR” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kożuchowie. Celem ich wizyty było zapoznanie się ze specyfiką pracy sektora komunalnego. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania części administracyjnej, gdzie uczestnicy wycieczki mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną i zmierzyć się z przygotowaną wcześniej krzyżówką. Następnie przeszli do części technologicznej obiektu, w którym mieści się Stacja Uzdatniania Wody. Swoją podróż zakończyli na wieży ciśnień mieszczącej się przy ul. Szprotawskiej, z której mogli podziwiać przepiękną panoramę Kożuchowa.
Ufff…wierzcie Nam…nie było nam łatwo. 😉
Znajdując się w krzyżowym ogniu wnikliwych i dociekliwych pytań grupy dzieci w przedziale wiekowym od ośmiu do czternastu lat musieliśmy się mocno nagimnastykować, ale daliśmy jednak radę. Tak się nam przynajmniej wydaje 🤣.
Edukacja ekologiczna od najmłodszych lat jest gwarantem właściwej postawy już w dorosłym życiu. Dlatego bardzo cieszymy się z każdej takiej wizyty. Mamy nadzieję, że dzieci wyniosły z niej ciekawą lekcję o tym skąd bierze się woda, jak trafia do naszych kranów i dlaczego należy ją oszczędzać i dbać o jej jakość.
Dziękujemy Panu Marcinowi Janik – Dyrektorowi MOSiR-u i Panu Jakubowi Poterała za przyprowadzenie do nas swoich podopiecznych.
A my już teraz gorąco zapraszamy do nas kolejne grupy, będzie nam bardzo miło Was gościć na naszych obiektach inżynieryjnych.