Zero Waste – Babcine patenty

Tak na zakończenie tygodnia mamy dla Was kilka patentów Babci, które miała zanim wnuki usłyszały o Zero Waste.

Nie ma wątpliwości, że to właśnie Babcia była prekursorką ekologicznych działań, której wiele patentów do dziś nie straciło na aktualności i z powodzeniem może być wykorzystywanych.

Wprawdzie Jej działania w kierunku ograniczania nadmiaru nie wynikały z bałaganu, tylko niedoborów i większej odpowiedzialności za to co wokół. Jednak bez względu na pokoleniowe zmiany czy okoliczności, promowana przez babcię idea ,,mniej” nadal inspiruje.

Zobaczcie na poniższą grafikę, ile babcinych nawyków można i warto wcielać w codziennie życie. Niby drobiazgi, a jednak ich suma znacząco potrafi zmienić nasyconą ilościowym chaosem rzeczywistość i przypomnieć o tym, co ważne.

Rozsądnych zakupach, dobrym przechowywaniu, sezonowej oraz lokalnej kuchni, wykorzystywaniu i niemarnowaniu, trosce o środowisko, większej więzi z naturą i rozumienia zależności od niej.

Doceniamy te proste i skuteczne rozwiązania kobiet, które już dawno temu potrafiły być #zerowaste chociaż nie miały świadomości, że robią coś niezwykłego.

A Was czego dobrego nauczyła babcia? Jakie Jej patenty wykorzystujecie w swoim życiu – podzielcie się z Nami w komentarzach  na FB i udostępniajcie grafikę.