Przepłucz swoją instalację wewnętrzną

Zaraz po majówce czekają Nas zmiany – stopniowe zniesienie obostrzeń i ,,odmrażanie” gospodarki. 🙂

Powoli powracamy do normalności – dzieci wracają do szkół, a w kolejnych dniach otworzą się galerie handlowe, ruszy ze swoją działalnością sektor hotelarski i gastronomiczny.

Czas przestoju i nieużywania wody może niekorzystnie wpłynąć na instalację wewnętrzną, a tym samym na jakość wody w budynkach.💧 Dlatego przypominamy o konieczności właściwego zadbania o instalację wewnętrzną – zwłaszcza po okresie przestoju w poborze wody. 🚰

W instalacjach nieużywanych regularnie zalegająca woda może ulec wtórnemu skażeniu, co przejawia się jej zmętnieniem. Taka sytuacja dotyczy m.in. rozbudowanych i rozległych instalacji wewnętrznych np. w placówkach oświatowych, zakładach pracy, może również wystąpić w domach jednorodzinnych w wyniku dłuższej nieobecności mieszkańców.

Przed ponownym korzystaniem z instalacji powinna ona zostać kilkukrotnie wypłukana.

Jak to zrobić

Wystarczy „upuścić” wodę stagnującą w instalacji wewnętrznej wszystkimi dostępnymi kranami oraz hydrantami w budynku (patrz – infografika).

Przed rozpoczęciem płukania – warto się do tego przygotować.
Wszystkich, którzy mają taką możliwość, zachęcamy do ponownego wykorzystania wody poprzez podlanie ogrodu czy trawnika. 🌿🌱🌳 Pamiętajmy jednak o tym, aby szanować ten życiodajny płyn.🚰