Montaż wodomierzy z odczytem radiowym, to wygoda i oszczędność nie tylko dla Nas jako administratora, ale i dla lokatora nieruchomości.

Dzięki takim rozwiązaniom możemy odczytać dane ze wszystkich wodomierzy głównych zamontowanych na terenie Gminy Kożuchów jak i wodomierzy lokalowych we wspólnotach mieszkaniowych, bez konieczności wchodzenia do mieszkań i spisywania każdego odczytu z osobna.

Dla Nas jako zarządcy, to same zalety: zyskujemy dokładny bilans wody we wszystkich lokalach, który dokonywany jest w tej samej godzinie i minucie. Taki sposób odczytu zapobiega takim sytuacjom jak błędny odczyt czy pomyłka przy ręcznym wprowadzaniu danych. Wszystkie odczyty są automatycznie zapisywane w systemie, a urządzenia wykrywają podstawowe nieprawidłowości w instalacji, takie jak przepływ wsteczny, wyciek lub przekroczenie przepływu maksymalnego.

Dla lokatora odczyt radiowy wiąże się z jednym podstawowym udogodnieniem – nie trzeba czekać w domu na inkasenta dokonującego odczytów. Warto wiedzieć również, że dzięki systemowi stałego monitoringu oraz udostępniania danych online za pośrednictwem platformy iBOK, lokator może uzyskać dostęp do swojego konta, na bieżąco analizować wskazania licznika i  kontrolować swoje wydatki.

O czym warto pamiętać?

– fale radiowe emitowane przez moduł nie są szkodliwe,

– transmisja radiowa nie zagraża Tobie ani Twojej rodzinie,

– nie zakrywaj i nie zabudowuj wodomierza, zwłaszcza elementami metalowymi. Ogranicza to zasięg transmisji radiowej. Może skutkować koniecznością wejścia do mieszkania w celu dokonania odczytu.

– nie uszkadzaj i nie demontuj modułu radiowego na wodomierzu. Moduł wyśle do naszego systemu informację o demontażu wraz z jego datą,

– jeśli przyłożysz magnes do wodomierza, urządzenie wykryje go i wyśle komunikat do nas o próbie manipulacji,

– moduł pozwala uzyskać odczyt z ostatnich 12 miesięcy. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy są rozliczani precyzyjnie i w tym samym czasie.

– moduł rejestruje wszelkie nieprawidłowości na instalacji: przepływ wsteczny, wyciek wody oraz brak przyrostu wskazań.