Mamy to! Takiego zestawu sprzętu jeszcze Gmina Kożuchów nie posiadała
 Skoro świt, gdy wszyscy jeszcze spali, pod siedzibę firmy został podstawiony nowiusieńki Mercedes. W dalszej części dnia odbędzie się szkolenie kierowcy i prezentacja nowoczesnego urządzenia, które równocześnie odbiera śmieci i myje pojemniki na odpady.
Śmieciarka marki #Mercedes#Benz, model Actros 2533L z zabudową #EKOCEL MEDIUM XL LCV2, o pojemności 17 m3 ze zintegrowanym urządzeniem myjącym umożliwia mycie pojemników bezpośrednio przy odbiorze śmieci, i nie ogranicza pojemności śmieciarki.
Myjka przeznaczona jest do jednoczesnego mycia dwóch pojemników na śmieci typu 60l, 120 l, 240 l, lub jednego pojemnika o pojemności1100 litrów.. Oznacza to, że wnętrza pojemników są spłukiwane pod ciśnieniem 100 bar na minutę roztworem przyjaznego dla środowiska płynu dezynfekcyjnego. Dzięki dwóm zbiornikom, na czystą i brudną wodę oraz obiegowi zamkniętemu, zauważalna jest znaczna oszczędność wody.
Śmieciarka i myjka do pojemników w jednym – jakie są korzyści takiego zestawu?
Takie rozwiązanie przynosi realne oszczędności w transporcie odpadów i jest odpowiedzią na wciąż rosnące potrzeby mieszkańców naszej gminy.
Zakup jednego z nowoczesnych pojazdów tego typu dostępnych na rynku wprowadza znaczną zmianę jakościową w świadczonych przez Spółkę usługach.
Przypomnijmy, że zakupu pojazdu firma dokonała w ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. PZP (Dz. U. z 2020 r. poz. 288, 1492, 1517, 2275 i 2320) pn.: „Dostawa w formie leasingu operacyjnego z opcją wykupu fabrycznie nowego samochodu ciężarowego przeznaczonego do zbierania i wywozu odpadów komunalnych o pojemności min. 17 m3 ze zintegrowanym urządzeniem do ciśnieniowego mycia pojemników na odpady”.
Dostawcą sprzętu jest firma: SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie.
Całkowita wartość przedmiotu zamówienia, to kwota 1 205 301,34 zł brutto.