Inwestycje, inwestycje, inwestycje ..
Potrzebne i cieszące bardzo, szczególnie kiedy prace dobiegają końca. Tak jak w przypadku Podzadania 7A.2 , które jest już na finiszu i do szczęśliwego finału pozostało niewiele. Na obecną chwilę Wykonawca inwestycji zamontował kanały wentylacyjne prowadzące od tłoczni ścieków, następnie przystąpi do odtworzenie i umocnienie nawierzchni na wspomnianym odcinku. Kolejnym etapem będzie uporządkowanie terenu i przywrócenie drogi dojazdowej do posesji do stanu pierwotnego sprzed realizacji przedsięwzięcia. Już niedługo mieszkańcy będą mogli zapomnieć o uciążliwościach związanych z realizacją inwestycji. Przypomnijmy, że powyższe Podzadanie jest elementem składowym inwestycji 7A pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kożuchowie przy ul. Żagańskiej wraz z modernizacją przepompowni w ul. Kwiatowej i przebudową kanalizacji w ul. Hoża, Kręta i Piaskowa”.
Tydzień się jeszcze nie skończył więc to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ koniec jednego z etapów oznacza początek nowej przygody. I tak 21 listopada ruszą kolejne prace związane z budową kanalizacji, tym razem zmieniamy lokalizację i przenosimy się na Podbrzezie Dolne będzie to realizacja Zadania 12A pn. „Budowa kanalizacji w ul. Wichrowe Wzgórza w Podbrzeziu Dolnym”.
Wykonawcą powyższych Zadań jest Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych EKO Ryszard Rogowski z siedzibą w Zielonej Górze.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.