Dlaczego warto dbać o środowisko?
Dbanie o środowisko naturalne staje się elementem życia każdego z nas, niezbędnym do zapewnienia obiecującej przyszłości kolejnym pokoleniom.
O tym jakie sposoby dbania o środowisko można wybrać w codziennym funkcjonowaniu przedstawiliśmy Wam na poniżej zamieszczonej grafice⤵️
Pamiętajcie, że jeśli chcecie poprawić stan naszej planety, nie musicie robić nic spektakularnego. Dbanie o środowisko to tak naprawdę sztuka codziennych wyborów, np. to, jakim środkiem transportu dotrzeć do pracy, jak ogrzać lub ochłodzić dom, jaką torbę zabrać ze sobą na zakupy, gdzie wyrzucić odpady.
Najogólniej rzecz ujmując, zasady dbania o środowisko obejmują zmniejszenie produkcji zanieczyszczeń oraz ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Sprowadza się to między innymi do wykorzystywania w codziennym życiu tylko tych przedmiotów, które są nam faktycznie niezbędne, a starym nadawanie nowych funkcjonalności. Ważne jest też niemarnowanie żywności.
Poniżej przedstawiamy Wam kilka sposobów dbania o środowisko oraz przykłady korzystnych nawyków w codziennym życiu.
Jeśli zastanawiacie się, jak na co dzień dbać o środowisko, to macie do dyspozycji wiele możliwości – rozpoczynając od przemyślanych zakupów, przez ekologiczne sposoby utrzymania czystości w domu, na wyborze codziennej diety czy środka transportu kończąc. Te wszystkie podstawowe czynności są milowym krokiem dla naszej planety i choć może wydawać się, że wszystkie są mało istotne, w ujęciu całościowym mają kolosalne znaczenie. Nie można zapominać o segregacja śmieci, czy zmniejszeniu zużycia wody, bo te kwestie są bardzo ważne. Brudną wodę po zmywaniu naczyń czy kąpieli można wykorzystać, np. do spłukania toalety. Jeżeli posiadacie ogród, warto także zbierać deszczówkę i wykorzystywać ją w suche dni do nawadniania roślin. Istotne jest również ponowne wykorzystywanie zużytych produktów, zanim zostaną wyrzucone.
Widzicie jakie to proste😊
Jesteśmy ciekawi Waszych sukcesów jakie macie na swojej ekologicznej drodze ?…. chwalcie się dobrymi nawykami wpisując numerki rubryk w komentarzach pod postem na FB.