XXI wiek wkracza na teren obiektu Pompowni wody w Czciradzu!
Okres letni zdecydowanie sprzyja postępom prac jakie są prowadzone w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. ,,Przebudowa pompowni wody w Czciradzu”. W dniu dzisiejszym z obiektywem w ręku podglądaliśmy moment rozładunku i posadowienia na płycie fundamentowej 6 tonowego zbiornika stalowego nadziemnego na wodę pitną o poj. 75,0 m3.
W najbliższych dniach na nowym zbiorniku o wysokości H=6 m i szerokość/średnicy Dw=4,5 m zostanie wykonany płaszcz zbiornika z izolacji z wełny mineralnej oraz blachy trapezowej, zamontowane zostaną barierki na zbiorniku, a także przewody i rurociągi wewnątrz zbiornika.
Na tym jednak nie koniec prac.
Po zainstalowaniu zbiornika na plac budowy dostarczono również nowiusieńki kontener pompowni wody o wymiarach 6,26 m x 2,64 m. Zgodnie z projektem w kontenerze zlokalizowane zostaną urządzenia pompujące wodę do sieci wodociągowej. Budynek składać się będzie z pomieszczenia pomp i chlorowni.
Generalnym Wykonawcą jest firma ENVIROTECH Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
Całkowita wartość inwestycji, to 1 422 741,00 zł
Planowany termin zakończenia prac – 15 grudnia 2023 r.
Głównym efektem realizacji całego przedsięwzięcia będzie podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez zapobieżenie deficytowi wody i zapewnienie w sposób stabilny dostawy wody o odpowiedniej jakości i parametrach.
Specjalnie dla Was uwieczniliśmy ten zapierający dech w piersiach moment posadowienia zbiornika. Jeżeli jesteście ciekawi, to serdecznie zapraszamy do obejrzenia i komentowania poniższej fotorelacji na naszym Fanpage na Facebook’u.⤵️