19 kwietnia 2022 r. ruszamy z robotami budowlanymi na ul. Żagańskiej – będą utrudnienia w ruchu drogowym
Drodzy Mieszkańcy,
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynamy realizację kolejnych zadań inwestycyjnych, które swoim zakresem obejmują budowę odcinków sieci kanalizacyjnej 🚽w ramach rozszerzenia Projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej
w aglomeracji Kożuchów-ETAP II”.
Zwiększenie zakresu rzeczowego o kolejne zadania jest możliwe dzięki pozyskaniu w grudniu minionego roku dodatkowych środków finansowych w formie dotacji z NFOŚiGW 💰Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.
Ze względu na złożoność pierwszego z zadań, tj. Zadania nr 7A pn.” Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kożuchowie przy ul. Żagańskiej wraz z modernizacją przepompowni przy ul. Kwiatowej i przebudową kanalizacji w ul. Piaskowej, Krętej i Hożej w Kożuchowie” zmuszeni byliśmy podzielić je na 3️⃣ podzadania tj. 👉 7A.1 ,7A.2 i 7A.3.
📆Z dniem 19.04.2022r. Wykonawca inwestycji przystąpi do pracy ziemnych, które w początkowej fazie swoim zakresem rzeczowym obejmie Podzadanie nr 7A.3 realizowane w formule „wybuduj”, w ramach którego zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna przy ul. Żagańskiej w Kożuchowie, tj.:
✅ Kanalizacja sanitarna grawitacyjna o średnicy DN 200 i długości L=273,0 m
✅ Kanalizacja sanitarna grawitacyjna o średnicy DN 160 i długości L=15,7m
✅ Rurociąg tłoczny o średnicy DN 63 i długości L=69,5 m
✅ Lokalny Punkt Tłoczny wraz z zasilaniem elektroenergetycznym – 1 szt.
👉Prace początkowo będą prowadzone na odcinku Podbrzezia Górnego przy ul. Żagańskiej od numeru budynku 71 do 75. W związku z tym na wspomnianym obszarze pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Wobec powyższego prosimy właścicieli przyległych posesji o zachowanie szczególnej ostrożności.
Z góry dziękujemy Państwu za wyrozumiałość, a za chwilowe niedogodności serdecznie przepraszamy🙂
O postępach prac i kolejnych jej fazach będziemy Państwa informowali na bieżąco 📣
W przypadku pytań i wątpliwości Jednostka Realizująca Projekt służy pomocą pod numerem telefonu 68-355-22-08 wew.28 ☎️
Wykonawcą Inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych Eko Ryszard Rogowski z siedzibą w Zielonej Górze.